Haemme Lindström Oy:lle Pieksämäen toimipisteeseen tekstiilityöntekijää!
Työtehtäviisi kuuluvat erilaiset pesulan työtehtävät, kuten mattojen lajittelu, viikkaus, pakkaus ja pyyheliinojen pesu ja pakkaus.
Haemme työhön extraajaa, joten työtunnit voivat vaihdella, mutta luultavasti työtä on enimmäkseen kokoaikaisesti. Työtä tehdään kahdessa vuorossa klo 6-13.30 ja 13.30-21. Tekstiilityöntekijänä työskentelet vuokratyösuhteessa, jolloin Adecco on työnantajasi.
Toivomme sinulta hyvää fyysistä kuntoa, sillä työssä tulee paljon toistoja esimerkiksi mattojen lajittelussa ja viikkauksessa. Toivomme myös, että olet oma-aloitteinen ja valmis opettelemaan uutta.
Mitä tarjoamme:
-Adeccon Earn & Learn -koulutuspiste-edun
-Tuntuvia alennuksia jäsenyyksistä Fitness 24/7-kuntosalille
-Alennuksia eri yrityksistä kuten Silmäasemalta ja ISKUsta
Työt alkavat heti sopivan henkilön löydyttyä ja töitä on arviolta elo-syyskuuhun. Työt voivat kuitenkin jatkua tämän jälkeenkin ja on työntekijällä on mahdollisuus myös rekrytoitua asiakkaalle. Palkkaus tapahtuu tekstiilihuoltoalan TESin mukaisesti.
YRITYKSESTÄ LINDSTRÖM OY
Lindström Oy on yksi Euroopan johtavista tekstiilipalveluyrityksistä. Kokemusta alalta on yli 170 vuotta. Yritys tarjoaa kattavat tekstiilialan palvelut työvaate-, matto-, hotelli- ja ravintolatekstiilipalveluista teollisuuspyyhepalveluihin.
Lindströmille tärkeitä arvoja ovat työntekijöistä välittäminen, kiertotalous ja kierrättäminen, vastuullisuus ja taloudellinen vakaus.
OTA YHTEYTTÄ
Haethan tehtävää 14.3.2025 mennessä. Jos sinulla on kysyttävää työtehtävästä tai hakuprosessista, otathan yhteyttä rekrytoinnista/hausta vastaavaan HR-konsulttiin Adeccolla:
Janika Pasanen, Adecco puh. 040 185 1999, sähköposti: janika.pasanen@adecco.fi
Kiitos hakemuksestasi!
Avainsanat
Lindström Oy, Adecco, Pieksämäki, mattopesula, pesulatyöntekijä, tekstiilityöntekijä